Šis puslapis yra pradinio puslapio papildinys. Spustelėkite mygtuką, kad grįžtumėte.

ĮKROVIMAS – D.U.K.

Kokiais būdais galima įkrauti akumuliatorių ir kuo jie skiriasi?

Šiuo metu yra du įprasti elektrinės transporto priemonės įkrovimo būdai: vienas iš greitojo įkrovimo taško, kitas – iš standartinio buitinio elektros lizdo. Greitojo įkrovimo taškus galima rasti tokiose vietose kaip prekybos centrai, ir jie sparčiai plečiasi į degalines ir įvairias vietas miestuose. Šių taškų pranašumas yra tas, kad jie naudojasi didesne įkrovimo srove nei namuose prieinama galia.

Ar elektromobilius įkrauti sudėtinga?

Apskritai ŠKODA elektromobilių įkrovimas yra gana paprastas, ir yra keletas galimų įkrovimo vietų ir būdų. Vienas iš jų — tai oficialus ŠKODA sieninis įkroviklis „ŠKODA iV Charger“.

Kaip veikia įkrovimas?

Yra du įkrovimo būdai: kintamąja srove (AC) arba nuolatine srove (DC). Įkrovimas kintamąja srove (AC) nėra toks greitas, kaip įkrovimas nuolatine srove (DC). Pavyzdžiui, namų tinkle įrengti kintamosios srovės šaltiniai, kai įkraunama iš 230V arba 400V lizdų. Elektromobilis turi pats pakeisti šią kintamąją srovę į nuolatinę, tad įkrovimas gali užtrukti ilgiau. Įkrovimas iš trifazio lizdo (pavyzdžiui, daugumoje namų ūkių naudojamo maitinti tokius prietaisus kaip maišytuvas ar diskinis pjūklas) yra greitesnis dėl didesnio energijos srauto, tačiau srovę vis tiek reikia transformuoti iš kintamosios į nuolatinę. Todėl geriausia įkrauti akumuliatorių iš lizdo, specialiai pritaikyto elektrinėms transporto priemonėms. Įkrovimas nėra tolygus procesas. Dauguma atvejų DC įkroviklis įkrauna iki 80% akumuliatoriaus talpos per mažiau nei valandą. Įkrauti likusius 20% talpos užtrunka maždaug tiek pat, kiek ir pirmuosius 80%.

Kaip veikia automobilio įkrovimas, žingsnis po žingsnio?

1. Norėdami įkrauti automobilį stotelėje, turite turėti kortelę arba lustą, kad atrakintumėte įkrovimo stotelę. Tokią kortelę ar lustą gaunate, kai sudarote sutartį su energijos tiekėju.
2. Pasirenkate tinkamą lizdą pagal įkrovimo stotelės ekrano instrukcijas.
3. Prijungiate laidą į pasirinktą lizdą.
4. Įkrovimas prasideda automatiškai, kai kabelis yra tinkamai prijungiamas. Įkrovimo laikas priklauso nuo įkrovimo stotelės tipo ir akumuliatoriaus talpos, kurią reikia įkrauti.
5. Pradėjus įkrovimą, jūs atsijungiate nuo stotelės, o lizdas automatiškai užrakinamas, kad kabelis negalėtų būti atjungtas įkrovimo metu.
6. Užbaigus įkrovimą, prisijungiate prie stotelės ir atjungiate kabelį. Tada galite važiuoti.

 

 

Kiek ilgai užtruks, kol mano elektromobilis bus visiškai įkrautas?

Apskritai paėmus, DC įkroviklis įkrauna iki 80% akumuliatoriaus talpos per mažiau nei valandą. Įkrauti likusius 20% talpos užtrunka maždaug tiek pat, kiek ir pirmuosius 80%. Jei neturite prieigos prie spartaus įkrovimo stotelės, automobilio įkrovimas užtruks ilgiau, priklausomai nuo akumuliatoriaus ir konkretaus modelio.

Kur galiu įkrauti savo elektromobilį?

Galite įkrauti jį namuose arba viešoje įkrovimo stotelėje. Jei norite įkrauti savo naująjį automobilį namuose, turėtumėte pagalvoti apie „ŠKODA iV Charger“ įkroviklio įrengimą. Jei norite įkrauti automobilį viešoje stotelėje, artimiausią galite rasti naudodamiesi „ŠKODA Connect“ programėle.

Ar ŠKODA AUTO gali man padėti įsigyti įkroviklį mano automobiliui?

Mūsų įgaliotieji atstovai parengs pasiūlymą dėl specialiai jūsų poreikiams pritaikyto e-Mobilumo sprendimo. Viskas priklausys nuo pasirinkto modelio, jūsų gyvenamosios vietos, būsto tipo ir pan. Jie rekomenduos tinkamą „ŠKODA iV Charger“ įkroviklį arba vieną iš mūsų įkrovimo kabelių. Susisiekite su savo elektros energijos tiekėju dėl galios paskirstymo ir elektros energijos tarifų.

Kas yra sieninis įkroviklis („Wallbox“)?

Mes naudojame terminą „sieninis įkroviklis“ („Wallbox“) ant sienos montuojamiems elektromobilių įkrovimo taškams. Sieninis įkroviklis yra fizinė sistema, kuri tiekia elektros energiją automobiliui, kabeliu prijungus jį prie įkroviklio. Jis maitinamas kintamąja elektros srove. ŠKODA AUTO oficialusis sieninis įkroviklis „ŠKODA iV Charger“ bus siūlomas trijų modifikacijų, jį galima įsigyti iš jūsų oficialaus ŠKODA atstovo.

Kam skirtas „ŠKODA iV Charger“ įkroviklis?

„ŠKODA iV Charger“ įkroviklis yra specialiai sukurtas klientams, norintiems įsirengti greitą išmanųjį įkroviklį namuose. Atstovybių darbuotojai suteiks jums daugiau informacijos ir patarimų, kuris „ŠKODA iV Charger“ modelis geriausiai tiks jūsų automobiliui ir poreikiams.

Kaip man įsirengti „ŠKODA iV Charger“ įkroviklį?

Svarbu suprasti, kad „ŠKODA iV Charger“ įkroviklio įrengimas nėra darbas, kurį galite atlikti patys. Jums nusprendus namuose įsirengti „ŠKODA iV Charger“ įkroviklį, mūsų kvalifikuoti prekybos atstovai padės jums susisiekti su įgaliotu elektriku, kuris galės jį įrengti.

Kas yra „eCheck“ patikra?

Tai diegimo paslauga klientams, kuri susideda iš 4 pagrindinių dalių:
• Išankstinė patikra: internetinis klausimynas, pildomas norint surinkti pradinę informaciją apie kliento namų elektros tinklą. Planuojame patalpinti šį tinklalapį portale „ŠKODA eMobility HUB“ ir internetinėje parduotuvėje „Elli“
• Namų patikra: fizinis patikrinimas, kurį atlieka vietos atstovybės įgaliotas elektrikas
• Įrengimas: sieninio įkroviklio montavimas
• Pagalba klientams

 

 

Kiek kainuoja „ŠKODA iV Charger“ įkroviklis?

Tai iš esmės priklauso nuo jūsų pasirinkto „ŠKODA iV Charger“ įkroviklio modelio. Mūsų vietiniai prekybos atstovai mielai patars jums sprendžiant dėl tinkamiausio modelio ir pateiks jums atitinkamą pasiūlymą.

Ar montuojant „ŠKODA iV Charger“ įkroviklį gali kilti kokių nors pavojų?

Didžiausi pavojai kyla tada, kai žmonės bando savarankiškai įsirengti „ŠKODA iV Charger“ įkroviklį. Primygtinai rekomenduojame „ŠKODA iV Charger“ įkroviklio įrengimą visada patikėti kvalifikuotam įgaliotam elektrikui. Be to, turite užtikrinti, kad jūsų namuose būtų pakankamai elektros energijos galios, atsižvelgiant į elektromobilio įkrovimo poreikius — tai galima aptarti ir įvertinti su vienu iš mūsų patyrusių prekybos atstovų.

Ar pardavėjas man patars, kaip pasididinti galią mano namų elektros skydinėje arba kaip užsitikrinti palankiausius tarifus? Ar man teks viską susižinoti pačiam?

Mūsų įgaliotieji prekybos atstovai gali pateikti tik bendras rekomendacijas. Tam tikrose rinkose prekybos atstovai gali pasiūlyti klientams fizinę namų patikrą „Home Check“, kurios metu sertifikuotas elektrikas suteiks jums profesionalias rekomendacijas ir padės parengti dokumentus jūsų elektros energijos tiekėjui. Po namų patikros galite patys susisiekti su savo elektros energijos tiekėju.

Ar galiu įsigyti elektromobilį, jei gyvenu daugiabutyje arba jei statau automobilį gatvėje gyvenamųjų namų kvartale?

Taip. Jums nereikia turėti namo ar garažo, kad galėtumėte turėti elektromobilį. Galite statyti savo automobilį visur, kur tik jums reikia. Tačiau tokiu atveju turėsite įkrauti elektromobilį viešose įkrovimo stotelėse, pavyzdžiui, darbe arba prekybos centre, kol apsiperkate. Pavyzdžiui, CITIGOe iV galite įkrauti nuolatinės srovės įkrovimo stotelėje iki lygio, kuris suteiks pakankamai galios važinėti į darbą ir iš jo visą savaitę.

Kokias galimybes turiu įkrauti akumuliatorių namuose?

ŠKODA pasiūlys šiuos įkrovimo produktus:
• „ŠKODA iV Charger“, „ŠKODA iV Charger Connect“ ir „ŠKODA iV Charger Connect+“
• „Mode 2“ kabeliai
• „Protingas“ kabelis (įkrovimas iš namų arba pramoninio lizdo)
• „Webasto Pure Wallbox“ sieninis įkroviklis

 

 

Koks skirtumas tarp ULK kabelio („protingo kabelio“) ir 11 kW sieninio įkroviklio?

„Protingas kabelis” yra standartinis įkrovimo kabelis, leidžiantis vartotojui įkrauti akumuliatorių iš standartinio arba pramoninio lizdo. Sieninis įkroviklis yra sieninis įrenginys, užtikrinantis komfortą ir saugumą įkraunant akumuliatorių bei kai kurias pažangias išmanias funkcijas („išmanusis sieninis įkroviklis“).

Kas yra išmanusis įkrovimas?

Terminas „išmanusis įkrovimas“ paprastai reiškia keletą dalykų. Jis apima visas pažangias įkrovimo stočių funkcijas, kurios optimizuoja įkrovimo infrastruktūrą, suderindamos energijos vartojimą tarp įkrovimo taškų ir kitų prietaisų. Išmanusis įkrovimas užtikrina, kad elektromobilio įkrovimas būtų kuo efektyvesnis, atsižvelgiant į prieinamą galią; jis taip pat padeda sutaupyti įkraunant, kai taikomi palankesni tarifai. „ŠKODA iV Charger“ įkroviklis gali būti susietas su „ŠKODA Connect“.

Ar galiu naudoti bet kokį įkroviklį mieste?

Visoje Europoje veikia platus įkrovimo stočių tinklas, kur galima įkrauti elektrines transporto priemones. ŠKODA AUTO šiuo metu kuria unikalią sistemą (kortelę), kuri leis įkrauti automobilį visą ES apimančiame įkrovimo stotelių tinkle. Taigi, net kai kalbama apie įkrovimą, mes dirbame kartu su savo partneriais, kad parengtume jums įdomius pasiūlymus, kuriuos pristatysime kartu su mūsų naujausiais modeliais.

Ar ŠKODA AUTO siūlo viešą iV automobiliams skirtą įkrovimo sprendimą?

Šiuo metu intensyviai dirbame kurdami sprendimą, kuris suteiks jums prieigą prie tankaus viešų įkrovimo taškų tinklo 30 Europos šalių. Netrukus paskelbsime daugiau informacijos apie tai. Jau dabar galime pasakyti, kad esame tikri, jog pasiūlysime geriausią įmanomą įkrovimo tinklo aprėpties ir patogumo vartotojams derinį.

Ar ŠKODA AUTO planuoja turėti unikalią elektromobilių įkrovimo jungtį?

ŠKODA automobiliai turės tokią pačią jungtį kaip ir dauguma kitų elektromobilių Europos rinkoje — 2 tipo „Mennekes“ kintamosios srovės įkrovimui skirtą jungtį arba „Combo 2“ jungtį nuolatinei srovei.

Ar bus įmanoma įkrauti elektromobilį greičiau?

Įkrovimas yra greičiausias, kai naudojama nuolatinė srovė. Būtent tokią srovę naudoja automobilis, tad įkraunant nereikia konvertuoti kintamosios srovės (AC) į nuolatinę (DC), todėl įkrovimas yra spartesnis. Įkrovimo stočių tinkle jau yra naudojamos nuolatinės srovės įkrovimo stotelės, skirtos greitajam įkrovimui.

Kada turėčiau įkrauti akumuliatorių kintamąja srove, o kada – nuolatine?

ŠKODA klientams siūlo visas įkrovimo galimybes, siekdama užtikrinti kuo didesnį lankstumą. Rekomenduojame namuose įdiegti įkroviklį „ŠKODA iV Charger“, su kuriuo automobilį galėtumėte įkrauti bet kada. Taip pat galite įkrauti akumuliatorius net būdami kelyje — viešose įkrovimo stotelėse; tam kartu su namų sąlygoms skirtu įkrovimo kabeliu yra pridedamas ir atitinkamas AC kabelis. Važiuojant ilgesnius atstumus, automobilį patogu įkrauti greituoju būdu DC įkrovimo stotelėse.

Ar kyla kokių nors pavojų, jei įkrovimo kabelis sušlapo, transporto priemonė stovi baloje arba lyja?

Ne. Įkrovimo procesas yra visiškai apsaugotas. Nėra jokio pavojaus žmonėms. Tiek automobilis, tiek pati įkrovimo įranga tokiems atvejams turi keletą apsaugos lygių. Pavyzdžiui, srovė nepradeda tekėti tol, kol jungtis nėra saugiai prijungiama prie lizdo ir kol pats automobilis bei įkrovimo stotelė nepatvirtina, kad viskas tinkamai sujungta.

Kas atsitiktų, jei pamirščiau ištraukti kištuką iš įkrovimo stotelės ir pradėčiau važiuoti?

Variklis gali būti paleistas tik tada, kai įkrovimo kabelis yra atjungtas.

Ar kištuką būtina ištraukti iškart, vos tik akumuliatorius visiškai įkraunamas?

Ne, įkrovimo proceso pabaigoje įkroviklis automatiškai išsijungia.

Ar galiu sustabdyti įkrovimą, net jei akumuliatorius nėra visiškai įkrautas?

Taip, galite bet kada nutraukti įkrovimo procesą, akumuliatoriui tai nepakenks. Įkrovimas nutraukiamas, kai tik atrakinate automobilį. Arba galite sustabdyti įkrovimo procesą per „ŠKODA Connect“ programėlę.

Ar akumuliatoriui kenkia, jei jis įkraunamas kasdien arba įkraunamas per ilgai?

Ne, kasdienis įkrovimas nesukels jokių rūpesčių. Akumuliatoriui baigus krautis, įkrovimo procesas išsijungia automatiškai.

Jei įkraunate akumuliatorių dar jam visiškai neišsikrovus, ar tai jam nekenkia?

Ne, akumuliatorius neturi būti tuščias, kad būtų galima jį įkrauti.

Ar kaskart reikia įkrauti akumuliatorių iki 100% talpos?

Ne, tai nėra būtina. Akumuliatoriai susiformuoja tik minimalų atminties efektą per visą savo tarnavimo laiką, todėl daliniai įkrovimai neturi jokio pastebimo poveikio.

Ar nebus pakenkta akumuliatoriui, reguliariai įkraunant jį nuolatine srove per CCS?

Ne, naudojant nuolatinę srovę, akumuliatorius įkraunamas tik iki 80% talpos per maždaug 60 minučių. Įkraunant likusius 20%, įkrovimo galia nuolat mažinama, siekiant apsaugoti akumuliatorių.

Kiek laiko automobilis gali stovėti neįkraunant akumuliatoriaus, pavyzdžiui, jei netoliese nėra įkrovimo galimybių?

Tai priklauso nuo lauko temperatūros ir akumuliatoriaus įkrovos būsenos, kol automobilis stovi. Jei akumuliatorius visiškai įkrautas ir lauko temperatūra yra žema, automobilis gali stovėti keletą mėnesių.

Kada yra geriausias laikas įkrauti elektromobilį?

Mes negalėtume įvardyti kažkokio geriausio laiko, tačiau dauguma žmonių renkasi įkrauti automobilį per naktį, kad ryte jis būtų visiškai įkrautas. Žinoma, priklausomai nuo įkrovimo taško, visiškas akumuliatoriaus įkrovimas gali užtrukti nuo vienos valandos iki visos dienos, tad spręsdami, kada geriausia įkrauti automobilį, turėtumėte atsižvelgti ir į šiuos veiksnius.

Ar galimas indukcinis įkrovimas?

Taip, kai kurios šalys ir kai kurie automobilių gamintojai jau siūlo įkrovimą per indukcinę ritę, tačiau ši galimybė dar nėra prieinama mūsų automobiliams. Tačiau mes svarstome pasiūlyti šią įkrovimo formą ateityje.

Ką daryti, jei mano elektromobilio akumuliatorius išsikraus važiuojant?

Tiesą sakant, mes tikrai abejojame, kad tai kada nors jums nutiks. Mūsų automobiliai visada iš anksto informuos jus apie įkrovos būseną, o su „ŠKODA Connect“ galėsite ją pasitikrinti bet kur ir bet kada.

Tačiau mes būsime pasirengę net ir tokiam blogiausiam atvejui ir pasiūlysime mobilumo sprendimus per pagalbos kelyje paslaugą arba per kitas susijusias e-Mobilumo paslaugas.

 

 

Kas nutiks automobiliui, jei važiuojant akumuliatorius visiškai išsikrautų?

Automobilis jus informuoja apie esamą akumuliatoriaus įkrovą taip pat, kaip ir įprastinis automobilis, kuriame matote, kiek degalų liko bake. Tačiau dėl regeneracinio stabdymo jūs važiuodami nuolat vis dar papildomai įkraunate akumuliatorių. Jei nereaguotumėte į keletą įspėjimų, kad akumuliatorius baigia išsikrauti, automobilis tiesiog sustotų taip pat, kaip ir įprastinis automobilis pasibaigus degalams. Tačiau skirtingai nuo vidaus degimo variklio, elektromobilio variklyje tokiu atveju neatsiranda oro, ir pakanka jį paprasčiausiai įkrauti – tam nereikės važiuoti į autoservisą.

Ar yra įkrovimo paslauga, kurią būtų galima išsikviesti? Panašiai kaip įprastinio automobilio variklio paleidimo paslauga išsikrovus akumuliatoriui?

Taip, jau yra keletas nepriklausomų teikėjų, tokių kaip „E-Mona“, ir neabejotina, kad tokių paslaugų ateityje bus dar daugiau. Šiuo metu mūsų klientai turi galimybę savo automobilį transportuoti iki artimiausio aptarnavimo partnerio arba artimiausios įkrovimo stotelės, kur automobilį bus galima paprasčiausiai įkrauti. Jums visada bus pasiūlytas geriausias pasirinkimas. Be to, mes taip pat dirbame su savo partnerių sprendimais, kuriuos siūlysime per savo paslaugų tinklą arba per pagalbos partnerius.