Šis puslapis yra pradinio puslapio papildinys. Spustelėkite mygtuką, kad grįžtumėte.

KAMIQ TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS

Automobilio matmenys

 

Sauga

Saugos funkcijos

ŠKODA KAMIQ sauga yra be jokių kompromisų. Toliau pateiktos standartinės arba pasirinktinės funkcijos:

„Isofix“ ir „Top Tether“ fiksatoriai vaikiškai sėdynei pritvirtinti prie antrosios sėdynių eilės atlošo. Taip pat yra priekinės keleivio sėdynės „Isofix“ fiksatoriai.

› Skirtingai nei pastovaus greičio palaikymo sistema, kuri palaiko nustatytą greitį, greičio ribotuvas leidžia vairuotojui važiuoti bet kokiu greičiu, neviršijančiu iš anksto nustatyto greičio.

ABS neleidžia ratams užsiblokuoti staigiai stabdant arba stabdant slidžiame kelyje.

EDL sistema padeda greitinant arba važiuojant į įkalnę, nes vieno varančiojo rato traukos jėga kiek sumažinama.

MSR sistema veikia prieš varomųjų ratų užsiblokavimą, kuris gali įvykti kai vairuotojas lėtina lygiame kelyje.

XDS+ padeda vairuotojui staigiuose posūkiuose ir užtikrina, kad automobilis riedėtų neutraliai dinamiško posūkio metu. Valdymo elektronika iš esmės imituoja savaime užsirakinančio diferencialo veikimą, kad būtų pagerintas sukibimas ir važiavimo dinamika posūkių metu. Dėl to automobilis įveiks posūkius daug užtikrinčiau ir natūraliau nei anksčiau.

› Didindama stabdymo spaudimą, pagalbinė stabdymo sistema padeda vairuotojams situacijose, kai būtinas avarinis stabdymas. Taip galima reikšmingai sutrumpinti stabdymo kelią.

ASR užtikrina sklandžią važiavimo pradžią ir greitinimą, nes neleidžia ratams prasisukti slidžiame kelyje.

Slėgio padangose kontrolės sistema „ TPM+“ nuolat informuoja vairuotoją apie slėgį padangose.

› Pasirinktinė pagalbinė „Hill-Hold Control“ sistema padeda vairuotojams saugiai pradėti važiuoti į įkalnę. Sistema įsijungia esant penkių procentų ar didesniam nuolydžiui ir užtikrina, kad į įkalnę automobilis pajudėtų lengvai ir saugiai, nenaudojant rankinio stabdžio. Ši sistema neleidžia automobiliui riedėti atgal ar užgesti.

Mirksinčios stabdžių šviesos sumažina smūgio gale pavojų, ypač spūstyse ar autostradose, arba staigiai stabdant prieš netikėtą kliūtį.

Atsarginis ratas

Standartinis padangų remonto komplektas pasirinktinai gali būti pakeistas:

Laikinu atsarginiu ratu (6J X 16" ET 35, 205/60 R16 padangos), skirtu 16, 17 ir 18 colių ratams.

Avariniu atsarginiu ratu (3.5J × 18" ET 38, 125/70 R18 padangos), skirtu naudoti su ŠKODA garso sistema.

Žaliosios technologijos

„Start-Stop“ sistema

Pagrindinė „Start-Stop“ sistemos mintis yra išjungti variklį kiekvieną kartą, kai jo nereikia naudoti. Tai ypač praktiška funkcija miesto aplinkoje, nes tai labai sumažėja degalų sąnaudos. „Start-Stop“ sistema įjungiama automatiškai užvedus variklį, tačiau ją bet kada galima išjungti rankiniu būdu.

Stabdymo energijos regeneravimas

Kas nutinka, kai energija regeneruojama? Kinetinė energija paverčiama naudinga elektros energija, kuri kaupiama akumuliatoriuje arba naudojama elektros sistemose. Stabdant varikliu, generatorius tiekia elektrą prietaisams ir įkrauna akumuliatorių. Tai leidžia sutaupyti degalų, kurie kitu atveju būtų naudojami šioms užduotims atlikti.

„Eco Mode“ ekonominis režimas („Driving Mode Select“ važiavimo režimo pasirinkimas)

Viena iš „Driving Mode Select“ važiavimo režimo pasirinkčių yra „Eco“ režimas, skirtas aplinką tausojantiems vairuotojams, kuriems pagrindinis prioritetas yra ekonomiškas važiavimas. Automobiliuose su automatine DSG transmisija yra ypatinga ekonominio režimo funkcija, vadinama „Coasting Mode“, t. y. riedėjimo iš inercijos režimas. Riedėjimo iš inercijos režimas naudojamas kai važiuojama nelaikant pėdos ant akseleratoriaus.

Rekomendacijos dėl pavarų

Tinkamai pasirinkus pavarų santykį, galima sutaupyti degalų ir padidinti važiavimo komfortą. Mažesni variklio sūkiai reiškia mažesnes degalų sąnaudas ir tylesnį variklio darbą. Viršutiniame dešiniajame ekrano kampe esantys simboliai patvirtina, kad dabartinė pavara yra teisinga, arba pataria perjungti pavarą aukštyn arba žemyn.