„Škoda Motorsport“ pergalė

23. listopadu 2018

Škoda Motorsport gamyklinės komandos vairuotojai užėmė pirmąsias tris vietas 2018 m. FIA Pasaulio ralio čempionato WRC 2 įskaitoje

Trys pirmosios vietos WRC 2 čempionate

„Škoda Motorsport“ gamyklinės komandos vairuotojai Janas Kopecký, Pontus Tidemandas ir Kalle Rovanperä laimėjo pirmąsias tris vietas 2018 m. FIA pasaulio ralio čempionato WRC 2 įskaitoje (po oficialaus FIA rezultatų paskelbimo). Tai pats sėkmingiausias sezonas per visą itin ilgą ir turtingą markės lenktynių istoriją.

Nuo 2015 m. Škoda Fabia R5 dominuoja WRC 2 čempionate

Komandinėje įskaitoje laimėjo keturis kartus, vairuotojų įskaitoje tris kartus ir Čekijos ralio čempionatą keturis kartus. Automobilis sėkmingai tiekiamas ir klientų komandoms – parduota daugiau nei 240 lenktyninių automobilių į 32 šalis. Bolidus vairuojantys pilotai startavo net 3616 lenktynių, iš kurių 598 laimėjo ir 787 sėkmingai finišavo. R5 iškovojo nugalėtojų titulą daugiau nei 10 nacionalinių čempionatų ir keturiose kontinentinėse serijose (Codasur Pietų Amerikoje, Afrikos ralio čempionate, Azijos ir Ramiojo vandenyno ralio čempionate bei Europos jaunimo U28 ralio čempionate).

Visų šių pergalių dėka Škoda Fabia R5 tapo pačiu sėkmingiausiu ralio automobiliu R5 kategorijoje, kuri yra antra pagal greitį Pasaulio ralio čempionate. Tai naujausias produktas ilgoje Škoda lenktynių automobilių plejadoje, kuri prasidėjo pirmuoju kompanijos apagamintu automobiliu „Viotturette A" ir tęsėsi tokiomis legendomis, kaip „Octavia Touring Sport“, 130 RS, 130 LR arba „Octavia WRC“. Per kelerius dešimtmečius „Škoda Motorsport“ ne vieną kartą laimėjo daug garsių ralio lenktynių, tarp jų "Rallye Monte Carlo" arba „1000 ežerų ralį“ Suomijoje.